Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Korutany – na lyže za sluncem

LaZ_obrázek_k_výmene_1.jpg
pr, Pondělí, 5. prosince 2016, Komerční sdělení
Korutany jsou v zimě ta největší prosluněná terasa Alp - je to jedinečný dárek od matky přírody! Zimní slunce je jeden z důvodů, proč jsou Korutany jako lyžařská destinace stále oblíbenější. Lyžařské oblasti v zimních měsících zaznamenávají o 100 hodin slunečního svitu více než destinace ležící na sever od hlavního alpského hřebene. Sluneční svit se měří na zimních slunečních hodinách v Nassfeldu přímo u horní stanice lanovky.

Po celý den vstříc slunci – to zažijete například na lyžařském okruhu Stella Ronda na Gerlitzen Alpe v srdci Korutan. V další lyžařské oblasti Turracher Höhe hostům na slunečných místech na sjezdovce podává nápoje komorník. Navíc je na mnoha korutanských chatách zdarma k dispozici opalovací krém s optimálním ochranným faktorem.

Korutanská zimní pohoda
Foto: Tine Steinthaler - Kärnten Werbung

Východ slunce na sjezdovce byste neměli v žádném případě zmeškat při Early Morning Skiing. Ve vybraných termínech začíná v areálech Goldeck, Heiligenblut a Turrach den na lyžích už v půl sedmé. Je to požitek, projíždět v malé skupině první stopy ve sněhu. Při „lyžování před devátou“ v Bad Kleinkirchheimu vás dokonce bude doprovázet olympijský vítěz Franz Klammer.

Na lyžařské túře ve Falkertu
Foto: Tine Steinthaler - Kärnten Werbung

Lyžařské oblasti Korutan nabízejí ideální podmínky pro odpočinkovou zimní dovolenou. Moderní pohodlné lanovky s vyhřívanými sedačkami v Nassfeldu nebo na Gerlitzenu, náročné sjezdy v Turrachu a na Katschbergu nebo nejvýše položené lyžařské areály Korutan, ledovec Mölltal/Ankogel a lyžařská oblast Grossglockner/He­iligenblut uprostřed třítisícovek také zaručují zábavu na sněhu až do jara. Menší korutanské areály v regionu Lavanttal a pohoří Nockberge se díky svým přehledným sjezdovkám hodí pro rodinnou dovolenou.

Nassfeld
Foto: Kärnten Werbung

„Jeden za všechny“ platí v Korutanech s TOPSKIPasem. Je to univerzální klíč ke všem korutanským lyžařským areálům. Paralelně k němu jsou k dispozici regionální skipasy s mnoha atraktivními službami v ceně. Je to například kombinovaný vstup do termálních lázní v Bad Kleinkirchheimu nebo rodinné týdny Ski for free, které velkým i malým lyžařům umožňují prosluněné zimní zážitky.

www.korutany.com

Rodinné radovánky v Nassfeldu
Foto: Edward Gröger - Kärnten Werbung
Sněhulák a my na Klippitztörlu
Foto: Franz Gerdl
Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články