Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Když vám dojde šťáva, jsou některé věci k nezaplacení

obr_06.jpg
pr, Pátek, 19. červnaec 2013, Komerční sdělení
V dnešní době moderních technologií máme potřebu být neustále on-line. Ať jsme u moře, na výletě s přáteli nebo se právě prodíráme deštným pralesem, mobil nebo smartphone je vždy součástí naší výbavy. A co horšího se může stát, než když na nás, v okamžiku, kdy to nejméně potřebujeme, zabliká na displeji baterka a mobil se ukládá do hlubokého spánku?

Jednoduchým řešením jsou tzv. Portable PowerBanky nebo-li záložní zdroje energie. Jejich vznik se datuje do doby rozvoje smartphonů, tabletů, iPadů, kdy vznikla naléhavá potřeba tato zařízení nabíjet i v místech, kde zrovna není elektrická síť k dispozici.

Když vám dojde šťáva, jsou některé věci k nezaplacení

Princip záložních zdrojů energie se zakládá na vestavěné pevně zabudované baterii Li-ion nebo Li-Po, což je bezpečnější a výkonnější varianta Li-ionových článků. Ty poskytují energii potřebnou pro napájení a dobíjení různých digitálních zařízení pomocí USB/microUSB kabelu. Díky dramatickému vývoji, kdy dochází k uvádění stále silnějších, kapacitnějších a cenově dostupnějších modelů, jsou dnes v nabídce i záložní zdroje, které mohou nabíjet smartphone i tablet zároveň. Stejně jako u nabíjecích baterií je třeba dbát bezpečnostních zásad nabíjení a používání záložních zdrojů.

Když vám dojde šťáva, jsou některé věci k nezaplacení

Jak správně vybrat záložní zdroj energie aneb „Který je ten pravý“?

Při výběru je vždy třeba hledět na tři nejdůležitější parametry: výstupní nabíjecí proud (výstup), poměr výdrž/kapacita a vstupní nabíjecí proud (vstup). Výstup ovlivňuje výrazným způsobem rychlost a kvalitu nabíjení připojeného zařízení. Poměr „výdrž/kapacita“ nám říká, jakou kapacitu by měl mít záložní zdroj v porovnání s kapacitou baterie v nabíjeném zařízení. Například, jestliže má baterie nabíjeného smartphonu kapacitu 1500 mAh, k plnému nabití potřebuje záložní zdroj energie s výstupem minimálně 1000 mAh a kapacitou okolo 2500 mAh. Pokud jej tedy potřebujete bez elektřiny nabít 3×, pak potřebujete kapacitu okolo 7500 mAh. A konečně „vstup“. Tento parametr ovlivňuje rychlost nabíjení. Pro dosažení maximální efektu nabíjení záložním zdrojem je vždy nejlepší nabíjet zařízení ve vypnutém stavu, nicméně to není podmínkou. A pro ochranu našich přístrojů nejsou ani dodatečné formy ochrany k zahození.

Cool Power

Všechny záložní zdroje energie značky GP mají vestavěnou funkci „cool power“. Její podstatou je přirozená ochrana proti přehřátí, kdy použité materiály obalu a funkční konstrukce zajišťující lepší cirkulaci vzduchu, tvoří dokonalý systém optimálního chlazení, který je nezbytný pro co nejvyšší životnost výrobku, efektivitu nabíjení a bezpečnost.

Když vám dojde šťáva, jsou některé věci k nezaplacení

Moderní výrobní technologie

Díky inovativní moderní technologii při výrobě článků jsou záložní zdroje energie značky GP vybaveny všemi potřebnými ochrannými prostředky a funkcemi jako jsou ochrana proti zkratu, ochrana proti přetížení, ochrana proti vybití a ochrana pro přebití.

Když vám dojde šťáva, jsou některé věci k nezaplacení

Záložní zdroje energie GP distribuuje na český trh společnost EMOS spol.s r.o., výhradní distributor značky GP na český, slovenský a maďarský trh.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články