Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Kde se staré mísí s novým

86.jpg
pr, Pondělí, 11. března 2013, Komerční sdělení
Většina hodnot, které ctíme dodnes, vznikla právě zde. Snad každý si vybaví města jako Jeruzalém nebo Betlém. A neuplyne týden, aby se o něm nezmínily večerní zprávy. Izrael. Země, kde se mísí historie s pokrokem.

Izrael je pro cestovatele, který se nechce spoléhat na hýčkání cestovkou, zemí zaslíbenou. Je jiný, spirituální, exotický, plný kontrastů a hádanek. Ale také velmi civilizovaný, moderní a pro turistu poměrně bezpečný. Má co nabídnout snad všem: historii spojenou se Starým zákonem i moderní technologie, špičkovou vědu a vyspělé podnikatelské prostředí. Izrael patří mezi ekonomicky nejsvobodnější země; trochu paradoxně, neb židovský národ patřil po dlouhou dobu mezi nejutlačovanější národy světa. Možná právě pohnutá historie stojí za houževnatou povahou Izraelců a jejich hrdostí na vlastní zemi, která se projevuje na každém kroku.

Svými paradoxy Izrael přímo vyzývá k trochu jinému typu cestování. Stává se z něj turistická atrakce a před památkami se tlačí davy turistů. Přitom stačí zabočit do jiné uličky, projít kolem malých obchůdků nebo vyzkoušet místní jídlo (s pravidlem „Oloupej to, uvař to, nebo to nejez“ na mysli). Zemi tak poznáte mnohem lépe a odvezete si intenzívnější zážitky. Ty pak můžete zdokumentovat v aplikaci Tripilot.com a pohodlně se o ně podělit se svými přáteli.

Někteří uživatelé Tripilotu Izrael již navštívili a cestu zdokumentovali. Autory Tripilotu země natolik uchvátila, že se jí rozhodli zasvětit první setkání cestovatelů v pražském Hubu. Setkají se zde cestovatelé, kteří v Izraeli prochodili nejedny boty a mají v zásobě spoustu tipů na pěkná a turisticky neexponovaná místa a ještě více dobrých rad na cestu.

Poslechnout si je a načerpat inspiraci můžete v pondělí 18. března 2013 v 19 hodin v Hub Prague, Drtinova 10, Praha 5 (http://prague.the-hub.net/). Pro gurmány bude připravena i ochutnávka izraelských pokrmů. Další setkání, vždy věnovaná jedné zemi, budou následovat každé poslední pondělí v měsíci. Podívejte se i na pozvánku na Facebooku.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články