Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Kam utéct před blížící se zimou? Do Egypta!

CLUB_MAGIC_LIFE_Kalawy_Imperial-SAFAGA.jpg
pr, Pondělí, 31. Srpen 2015, Komerční sdělení
Chladné počasí, tma už po čtvrté hodině odpolední, studený vítr, časté plískanice – to jsou jen některé z průvodních jevů pozdního podzimu a hlavně zimy. Nejhorší na tom je, že třeba 14 dní v kuse nezasvítí slunce, což se většinou odráží na naší náladě. Proč před tím vším alespoň na pár dní neutéct, respektive neuletět? Optimální variantou je Egypt, který se zavděčí plážovým typům, rodinám, seniorům i sportovcům.

.

Domů se vrátíte opálení

Co si budeme povídat – zejména počínaje Štědrým dnem a konče Velikonoci se v Česku téměř nic zábavného a vyloženě pozitivního neděje. Hlavní slovo mají únava, chřipka, rýma a již zmíněné nepříznivé počasí. Ovšem v Egyptě svítí slunce po celý rok, teplota vzduchu se v zimě pohybuje kolem 25 °C, moře má jen o dva až tři stupně méně. A co je podstatné – můžete se tam vydat za velmi výhodných podmínek! Blížící se zimní sezóna, kterou z pohledu cestovatelského ruchu představuje období od 1. listopadu do 30. dubna, bude zejména ve znamení dvou egyptských destinací. První z nich je Hurghada, druhá Marsa Alam. Pojďme si o nich něco málo prozradit.

Hurghada nadchne písčitými plážemi

V univerzálnější Hurghadě na turisty čekají písčité pláže a komfortní hotely s kvalitním servisem a bohatou nabídkou relaxačních možností. Ti, co dávají přednost aktivní dovolené, mohou upřednostnit rozličné vodní sporty včetně windsufingu. Nabízí se i možnost dobrodružného výletu do pouště na velbloudech i terénních čtyřkolkách. Zejména rodiny s malými dětmi by neměly vynechat návštěvu některého z delfinárií, kde zhlédnou akční show. S delfíny si mohou i zaplavat a pohladit si je. Zkušení potápěči, ale i ti méně zdatní mají jedinečnou příležitost pozorovat krásy ukryté pod hladinou Rudého moře. Ty je možné objevovat především v rámci široké nabídky lodních výletů. Nejznámějším je z tohoto pohledu ostrov Giftun a přilehlé korálové útesy.

Marsa Alam je rájem potápěčů

A Marsa Alam? Ta je komorním letoviskem pro ty, kteří netouží po přeplněných hotelech, plážích a rušných lokalitách. Destinace nabízí především překrásný podmořský svět a s ním spojenou možnost potápění a šnorchlování v těsné blízkosti hotelu. S ohledem na korálové podloží se do moře zpravidla dostanete prostřednictvím mola… Věnovat se můžete i dalším vodním sportům, mezi něž se řadí windsurfing, vodní lyže či parasailing. Někteří ocení i výlety do okolí, například do národního parku Wadi El Gemal. Marsa Alam se postupně stala velkým hitem a nyní je téměř nejvyhledávanějším letoviskem v Egyptě. Nachází se na jihovýchodě země a leží cca 210 km na jih od Hurghady.

Diving
Diving
Dolphin
El Gouna
El Gouna Beach
El Gouna Marina
HURGHADA MARINA
HURGHADA SAND MUSEUM
HURHGADA MARINA
MAHMYA Beach
MAKADI BAY
MAKADI BAY
QUAD
Snorkeling
Tropitel Sahl Hasheesh Beach Bar
Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články