Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Jsme dostatečně chráněni před UV zářením?

3.jpg
mf, Pondělí, 14. května 2012, Komerční sdělení
Myšlenka, že sluneční světlo může škodit očím, není nová. Zatímco dermatologové odvedli vynikající práci při upozorňování na rizika vystavení pokožky UV záření, obecná veřejnost zůstala poněkud neinformovaná o rizicích, která UV záření představuje pro oči.

Naše oči jsou vystaveny UV záření 365 dní v roce, dokonce i když je pod mrakem. UV záření je neviditelné a zákeřné. Ne všechny brýle chrání váš zrak stejně. UV záření dopadá do očí nejen skrze přední plochu brýlové čočky, ale také se odráží od zadní plochy brýlové čočky. Věděli jste, že nejen sluneční brýle, ale i čiré brýlové čočky chrání váš zrak před UV zářením? Ochrana před UV zářením je totiž dána primárně materiálem brýlové čočky, a nikoli její barvou. Zabarvení přináší především komfort při pobytu na slunci. UV záření dopadající do očí způsobuje nejen zvýšený výskyt vrásek v okolí očí, ale má vliv i na výskyt velmi závažných onemocnění, jako je šedý zákal či oční melanom.

640x400_2.jpg

Řešení: Nová brýlová čočka Crizal UV od společnosti Essilor ochrání vaše oči před škodlivým UV zářením, a to včetně záření odraženého od zadní plochy brýlové čočky. Díky unikátní ochraně před odraženým zářením dosahují brýlové čočky Crizal UV toho nejlepšího ochranného faktoru před UV zářením*. Pro lepší orientaci a porovnání kvality ochrany před UV zářením vyvinula společnost Essilor E-SPF index (Eye-Sun Protection Factor )**. Tímto ochranným slunečním faktorem je hodnocena úroveň ochrany proti UV záření, kterou brýlové čočky poskytují. Stejně jako index u výrobků pro opalování, index E-SPF 25 znamená, že oko je 25krát lépe chráněno, než když je bez jakýchkoli brýlových čoček. Kromě ochrany před UV zářením bojuje Crizal UV i proti pěti nepřátelům čirého vidění: odleskům, otiskům, škrábancům, prachu a vodě.

Chraňte své oči tak, jako chráníte svoji pokožku. Dopřejte sobě i svým blízkým komfort čirého vidění a ochranu před UV zářením. Zeptejte se svého optika na Crizal UV. Více informací na www.crizal.cz

*Nejlepší UV ochrana naměřená u brýlových čoček Crizal Forte UV a Optifog s úpravou Crizal UV ve srovnání s antireflexními čirými a fotochromatickými brýlovými čočkami s ekvivalentním materiálem.

**Index E-SPF byl vyvinut společností Essilor a schválen nezávislými třetími stranami. E-SPF 25 u brýlových čoček Crizal Forte UV a Optifog s výjimkou Essilor Orma®, jejichž E-SPF = 10. E-SPF 50+ u všech brýlových čoček Crizal Sun UV s výjimkou Essilor Orma®, jejichž E-SPF = 25. Pouze vlastnost čočky. Index E-SPF vylučuje přímé vystavení oka záření, které závisí na vnějších faktorech (tváři nositele, tvaru rámu, poloze nošení atp.).

slnko.jpg

Více informací na www.essilor.com

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články