Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Jak zabavit děti na cestách

18.6._shutterstock_detivaute.jpg
Cestou necestou, Čtvrtek, 18. června 2015
[Soutěž] Jak zabavit děti na cestách je otázka hodná filozofa. Z tohoto důvodu je na dovolenou dobré vyjíždět na noc. S ránem však přichází nejobtížnější úkol celé expedice. Udržet v autě klid.

Každý rodič dobře zná situaci, kdy se to na zadním sedadle vrtí, piští a vůbec to všemožnými prostředky vyjadřuje nelibost. Každý nápad, který přinese alespoň pět minut klidu, má cenu zlata. V tuto chvíli přichází na řadu spásná myšlenka cestovních hraček, které byly vyvinuty právě pro podobné chvíle a zcela jistě na záchranu rodičů.

Velmi oblíbené jsou cestovní Dostihy a sázky, hrací karty, křížovky nebo Krtečkovy hodiny. Nejenže jsou neocenitelným společníkem na cestách, ale zároveň cvičí postřeh a paměť. Rozvíjejí slovní zásobu, logické myšlení a ještě se u nich zasmějete. Prázdninovou náladu ještě více umocní Geo karty, které může hrát jednotlivec i více hráčů. Jednoduchým a přitom zábavným způsobem se děti mohou dozvědět zajímavé informace o zemi, do které cestujete. Hra v kostky zase trénuje schopnost nenechat se rozčílit. Trpělivost si tak po cestě cvičí nejen dospělí, ale i jejich děti.

Chcete se nechat inspirovat? Soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články