Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Jak ušetřit při cestování autem

orbion-cestovni.jpg
pr, Středa, 8. červnaec 2015, Komerční sdělení
Cestování autem patří k nejoblíbenějším způsobům, jak se dostat z místa na místo. A stále více Čechů využívá vlastní dopravy při cestě na zahraniční dovolenou. Cestování autem však sebou přináší i riziko dopravní nehody. A zejména při zahraniční cestě je dobré mít vše pod kontrolou a připravit se v případě nehody na nenadálé výdaje. Jak se na cesty nejlépe pojistit a zároveň ušetřit?

Cestovní pojištění je nezbytností bez které byste ani neměli opouštět hranice České republiky. Věděli jste však, že je dobré mít na zahraniční dovolenou sjednané i havarijní pojištění? Povinné ručení totiž v případě nehody ochrání pouze majetek třetích osob, nikoliv ten váš.

Cestovní pojištění

Vyznat se v nabídkách jednotlivých pojišťoven může být úkol na hodiny. Pokud se nechcete nabídkami probírat a rádi byste měli vše pěkně pohromadě, využijte srovnávač cestovního pojištění. Během několika minut máte k dispozici přehlednou nabídku pojišťoven a zároveň při sjednání pojištění online výrazně ušetříte.

Pokud cestujete autem, může se stát, že se vám například ztratí z auta zavazadla a je proto vhodné si zavazadla před cestou pojistit. Pojištění se vztahuje nejen na krádež, ale i na poškození či zničení zavazadla. Pár korun navíc investovaných do pojištění se pak v případě pojistné události několikanásobně vyplatí.

Rovněž pojištění léčebných výloh je velice rozumné zejména v zahraničí, kdy v případě autonehody vám pojišťovna pokryje náklady na mnohdy drahé lékařské ošetření nebo pobyt v nemocnici. V případě, že byste pojištěni nebyli, můžete se dostat do velmi nepříjemné situace – zahraniční zdravotní péče bývá totiž velmi nákladná a je tedy lepší myslet na zadní vrátka.

Nejvýhodnější havarijní pojištění

Abyste pokryli veškeré náklady spojené s dopravní nehodou, je výhodné si sjednat havarijní pojištění. Nemusíte si sjednávat celoroční pojištění, většina pojišťoven nabízí i tzv. zkrácené havarijní pojištění, které se hodí zejména během dovolených. Havarijní pojištění:

  • Kryje náklady spojené s opravou vašeho vozidla
  • Chrání vaše vozidlo před živelnými riziky – povodněmi, záplavami, požáry, krupobitími, údery bleskem, sesuvy půdy, lavinami, pádem kamení či vichřicemi
  • Kryje škody spojené s odcizením vozidla
  • Kryje škody spojené s vandalismem

V ceně havarijního pojištění máte většinou asistenční služby zdarma. Za příplatek si pak můžete pořídit i úrazové pojištění pro řidiče i ostatní cestující ve vozidle.

Jak se ale vyznat v široké nabídce jednotlivých pojišťoven? Pomoci vám může srovnávač, který porovná a ukáže vám nejvýhodnější nabídky havarijního pojištění v ČR.

Ke kalkulaci budete potřebovat pouze malý technický průkaz a občanský průkaz. Během několika minut uvidíte výsledky srovnání. Při sjednání havarijního pojištění online a navíc přes srovnávač, můžete ušetřit až 1500 Kč.

Klikpojisteni.cz umožňuje rychle a jednoduše si vybrat nejlepší nabídku havarijního a cestovního pojištění. Pokud potřebujete před sjednáním pojištění poradit, stačí vyplnit telefon a vyškolený specialista vám zavolá zpět, případně ho můžete sami kontaktovat na modré lince 810 200 211 se sníženým tarifem, která je v provozu každý den.

Při cestování autem myslete dopředu, předvídejte a sjednejte si pojištění. Nespoléhejte na to, že se vám nemůže nic stát.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články