Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Jak si ideálně prodloužit léto? Dovolenou v Turecku

TURECKO.jpg
pr, Pondělí, 21. září 2015, Komerční sdělení
Letní prázdniny skočily, ale to rozhodně neznamená, že se nemůžeme vydat na dovolenou k moři. Právě naopak – v řadě destinací je krásně i v září a říjnu, turistů už tam není tolik a ceny zájezdů jsou mnohem výhodnější. Ideální zemí pro „pozdní“ dovolenou může být například Turecko. A to hned z několika důvodů.

Turecko je nádherná země, rozkládající se na území Evropy a Asie, jejíž téměř 8000 kilometrů dlouhé pobřeží nabízí nepřeberné možnosti. Turisticky nejnavštěvovanější jsou tři známé oblasti – Turecká riviéra, Kemer a Bodrum. Cenově přitažlivé last minute zájezdy lze sehnat prakticky kamkoliv.

Riviéra nadchne i golfisty a teenagery

Na jižním pobřeží najdeme Tureckou riviéru – pravděpodobně nejoblíbenější oblast, kam se ročně vydávají tisíce turistů toužících po odpočinku na pláži. Nejvýchodněji položené město Alanya láká tradičně na rušnější noční život, proslulou Kleopatřinu pláž, kde údajně trávila krásné chvíle Kleopatra s Markem Antoniem, a také na cenově dostupnější hotely. Moře má v září cca 24 °C, v říjnu nejméně 22 °C! Teplota vzduchu je minimálně o pět stupňů vyšší.

Zdejší letovisko Belek je synonymem luxusu. Hotelové resorty s krásnými zahradami a soukromými plážemi nabízejí nejvyšší úroveň služeb i pro náročnější cestovatele. Oblíbené je rovněž u těch, kteří si na dovolené chtějí zahrát golf na kvalitním hřišti. Skvěle se tu cítí i fotbalisté, ti zde mají během zimního období svá soustředění. Bohatý noční život a zábavu nabízí nedaleká Antalya.

Belek Golf

Kemer si oblíbili delfíni

Ke klidnějším destinacím patří jednoznačně Kemer. Krásná příroda, čisté pláže i moře a navíc kvalitní hotely, kde se o vás skvěle postarají. Díky tomu sem velmi rádi jezdí rodiče s dětmi, kteří chtějí prožít bezproblémovou a pohodovou dovolenou. V této oblasti je možné spatřit největší počet delfínů žijících ve volné přírodě.

Kemer seaside

Bodrum těží z bohaté historie

Poloostrov Bodrum, jemuž se přezdívá turecké Saint-Tropez, je omýván Egejským mořem. Je vyhledáván nejen kvůli plážím, ale i památkám. Město má velmi bohatou historii, sahá až do 13. století před naším letopočtem. Pyšní se také tím, že zde stál jeden ze sedmi původních divů světa – Mauzoleum v Halikarnassu. Dodnes se dochovaly sice jen základy, ale i tak má město mnoho co nabídnout.

BODRUM - yachts near castle

Vnitrozemí skrývá přírodní unikáty

A pokud nechcete pouze ležet na plážích, vyrazte do vnitrozemí Turecka, kde naleznete opravdové přírodní skvosty – Kappadokii a Pamukkale. Kappadokie je vskutku velmi zvláštní oblastí. Místní krajina, jíž dominují všudypřítomné skalní útvary různých tvarů, vypadá doslova jako z jiného světa. Uchvátí vás určitě i soustava jezírek, kaskád a teras Pamukkale, která po dlouhá tisíciletí vznikala z usazenin z minerálních pramenů, jež tu vyvěrají. Spoustu krás této rozmanité země můžete poznat v rámci jednoho z mnoha nabízených kombinovaných zájezdů.

Alanya city
Pamukkale
Famous blue travertine pools and terraces in Pamukkale
Hot air balloon flying over rock landscape at Cappadocia Turkey
Magnificent rock landscape Cappadocia
Old ruins at Pamukkale Turkey
View of Bodrum harbor
View of the town of Kemer and sea from a mountain
Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články