Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Fotografické workshopy na OAFF

1.jpg
pr, Pátek, 15. května 2015, Komerční sdělení
Open Air Foto Festival pro vás připravil nabitý program a kromě fotogenického programu pro aktivní focení, výstav, přednášek a expozic techniky se můžete těšit i na workshopy s předními českými a zahraničními fotografy.

Festival bude oficiálně zahájen ve čtvrtek 4. června celodenním workshopem s Robertem Vanem ve výtvarných ateliérech českokrumlovské SUPŠ sv. Anežky, který si pro návštěvníky připravil premiéru, a to workshop, během kterého budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet si za jediný den hned dva žánry: mužský akt a ženský portrét.

V příjemných prostorách SUPŠ sv. Anežky budou probíhat workshopy i v pátek 5. června. Tereza z Davle udělala pro festival výjimku a jediný veřejný workshop v Českém Krumlově, který letos podnikne, bude právě jen pro OAFF návštěvníky. Dopoledne s ní bude akt a večer glamour, kdy vás za tmy vezme na své oblíbené místo, kde se modelky dají fotografovat bez světel.

Fotografické workshopy na OAFF

V pátek večer se můžete těšit i na další z workshopů. Po velmi úspěšné praktické dílně z minulého ročníku vás opět mistr luminografie Jan Pohribný uvede do kouzlení se světlem. Na přednášku s projekcí, která je volně přístupná, avšak s omezenou kapacitou navazuje workshop Hranice světla. Zde vám i mistr tohoto oboru představí novinku Pixelstick, což je kreativní nástroj pro tvorbu nevšedních luminografií.

Fotografické workshopy na OAFF

Během soboty 6. června vás čeká v prostorách překrásného rokokového Prokyšova sálu výjimečná příležitost navštívit besedu a odpoledne se zúčastnit módního workshopu s londýnským fashion a street fotografem světového věhlasu Alexem Lambrechtsem, který vám poradí, jaké postupy volí při tomto žánru a jak pracuje s modelkou.

Fotografické workshopy na OAFF

Aby žena vypadala na fotografii opravdu krásně a přirozeně, není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Dnešní doba je posedlá dokonalou krásou. Lukáš Dvořák vám na svém workshopu Ženská krása ukáže cestu k perfektní fotografii, kde však žena nebude vypadat uměle, ale krásně a přirozeně.

Zahrajte si na školu ve Škole stylingu se Stanem Steinerem, který pracoval v módních domech světových metropolí, a třeba pak získáte vysněnou zakázku pro módní časopis. Se svícením vám pomůže fotograf Petr Kuchař. Možná sami sebe překvapíte, jak moc jste kreativní a šikovní. Navíc se u toho zaručeně pobavíte.

Festivalový šrumec si budete moci vyfotit z výšky díky workshopu letecké fotografie. Celou sobotu budete mít šanci fotit z ptačí perspektivy se specialistou na letecké snímky Liborem Sváčkem z komfortního čtyřmístného letadla Cessna 172. Pobyt ve vzduchu si užijete zhruba 35 minut a budete mít hned tři motivy na fotografování: České Budějovice, Český Krumlov a zámek Hluboká.

Dalšími workshopy jsou třeba dobový portrét se Štěpánkou Stein, kyanotypie s Gabrielou Kolčavovou, svatební fotografie s Petrem Pěluchou nebo VIP workshop s fotografem, který si říká Aurum Light. A je toho mnohem více. Ostatně podívejte se sami na www.foto-festival.cz a uvidíte sami.

Ceny workshopů se pohybují od 1.300,– Kč do 5.500,– Kč a nejsou vázané na festivalové vstupenky.

Všechny workshopy mají omezenou kapacitu.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články