Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Fascinujte se světem na festivalu vědy

stav-termomechaniky-AV-ČR-(6)upr.jpg
pr, Pondělí, 21. října 2013, Komerční sdělení
Zajímá vás, proč listí na podzim žloutne? Anebo jak dlouhá je DNA v jedné lidské buňce? Proč nehoří voda? Které ryby nemají šupiny a kterým je člověk nejpříbuznější? Co jsou to nanomateriály? Existuje tažný paprsek? Jak léčit rakovinu? To vše a mnohem víc se dozvíte na vědeckém festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd ČR.

Svět okolo nás je fascinující a předkládá nám mnoho otázek. Věda umožňuje nacházet na otázky odpověď. S vědou a vědci můžete nahlédnout do tajů mikrosvěta i lidského mozku, zavítat do samého nitra sopek a do oceánských pouští, pohlédnout do vzdálených koutů naší sluneční soustavy, zamyslet se nad změnami klimatu, ale i rozkrýt tajemství DNA a pokusit se najít nové léky.

V rámci pestrého a zajímavého programu mají školáci, studenti i široká veřejnost možnost poznat, jak se dělá věda. Festival nabízí rozmanitou škálu popularizačních přednášek, výstav, promítání filmů, vědeckých kaváren, seminářů, workshopů, prezentací, exkurzí a vědeckých experimentů.

Zájemci o nejnovější trendy v oblasti vědy si přijdou na své. Budou se moci osobně setkat a diskutovat s význačnými českými i zahraničními vědci, zúčastnit se vědeckých pokusů a výzkumu a také si vyzkoušet nejmodernější přístroje a počítače. Ani příznivci techniky nepřijdou zkrátka, k vidění budou interaktivní modely fyzikálních a energetických zařízení, nejnovější počítače a 3D pero a připraveny jsou i projížďky elektromobily.

Součástí festivalu je také výstava časopisu Lidé a Země „Králové gerewolu z Nigeru“, kterou můžete vidět v Jihlavě a Kutné Hoře.

Letošní, třináctý ročník festivalu se bude konat v každém krajském městě a na mnoha dalších místech České republiky. Největší část programu se uskuteční v Praze, Brně, Českých Budějovicích a Ostravě, a to od 1. do 15. listopadu 2013. Přijměte pozvání na festival vědy. A pokud nebudete moci přijít osobně, podívejte se alespoň na některou z on-line přednášek na www.tydenvedy.cz.

Logo
Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články