Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Domov na vaše cesty

9.7._shutterstock_stan.jpg
Cestou necestou, Čtvrtek, 9. červnaec 2015
[Soutěž] Romantika dovolené uprostřed divoké přírody je zážitek, na který budete ještě léta vzpomínat. Než opustíte pohodlí svého bytu, je dobré se na cestu řádně připravit. Stejně pečlivě jako trasu si rozmyslete i to, jaké vybavení si na cestu vezmete. Naprostým základem je kvalitní stan, karimatka či spací pytel. Pohodu a dobrou náladu ale často ovlivní i mnoho drobností, které by ve vašem batohu neměly chybět. Počasí je nevyzpytatelné a nikdy nevíte, co nastane.

Nabízíme velký výběr vybavení do přírody, pro turistiku i kempování.

Pro inspiraci jsme vybrali tři tipy na místa, kam můžete dojít pěšky:

Národní park Skaftafell

Island

Národní park Skaftafell je s rozlohou 4807 km2 druhým největším národním parkem na Islandu. Krajinný ráz je velmi podobný alpskému s tím rozdílem, že krajina národního parku Skaftafell byla utvářena působením ohně a vody. Park protíná velký počet turistických tras. Můžete například zavítat na Skaftafellský ledovec, hřmící Černé vodopády či se jen procházet po horských loukách. Na všechny túry se vychází z návštěvnického centra, kde je také vybudován velký kemp. Panuje zde vcelku příjemné klima a slunečné letní dny.

Národní park Mount Elgon

Uganda

Láká vás divokost nespoutané Afriky? Pak právě pro vás by mohla být zajímavá cesta do národního parku Mount Elgon, ležícího na hranicích Keni a Ugandy severně od Viktoriina jezera. Název parku je odvozen od stejnojmenného vulkánu Mount Elgon, který je nejstarší ve východní Africe. V parku si přijde na své snad každý cestovatel: ať už toužíte po adrenalinovém výstupu na osamocený vulkán, či po pohodovém treku s návštěvou zdejších solných jeskyň a odpočinku při pozorování slonů. Nejoblíbenějším místem jsou čtyři obrovské jeskyně, kam chodí noční návštěvníci, jako jsou sloni a buvoli, olizovat přírodní sůl na stěnách jeskyní.

Torres del Paine

Chile

Nachází se v nejjižnější části Chile. Kromě toho, že je jedním z největších národních parků v zemi, je prý údajně i nejkrásnější, o čemž se určitě vyplatí přesvědčit se na vlastní kůži. V parku je spousta pěších stezek a tras pro milovníky trekingu. Nejoblíbenější trasou je tzv. W trek, 120kilometrový trek vedoucí přes chilskou Patagonii, jehož tvar je nám prozrazen už z názvu. Oblíbeným je například nádherný trek ke skalním věžím Torres del Paine přes údolí Valle Ascensio či ke skalnímu masivu Cuernos del Paine, k němuž vede cesta údolím Valle del Francés. Okouzlí vás zajisté i trek podél jezera Lago Grey a kolem ledovce Grey. Celý W trek se dá zvládnout zhruba za 6 dní.

Chcete mít i vy to správné vybavení do příroddy? Soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články