Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Czech Press Photo už zná své nominované

priroda_single_581_Martin_Frouz_Orna_puda.jpg
pr, Úterý, 8. listopadu 2016, Komerční sdělení
Dvacátý druhý ročník soutěže Czech Press Photo zná nejlepší fotografie a videa. Letos mohli navíc soutěžící snímky přihlásit do dvou nových kategorií: Problémy dnešní doby a Lifestyle. Samostatně u video sekce to zase byla kategorie Investigation. Celkové vítěze jednotlivých kategorií budeme znát už 21. listopadu.

A kdo patří také k nominovaným? V kategorii AKTUALITA je to Filip Singer z agentury EPA se snímkem Zoufalství – Lesbos, na němž se Uprchlíci se snaží dostat z přeplněného gumového člunu, který se málem rozbil o skaliska. Michal Šula z vydavatelství Mafra zase soutěží s fotografií Protesty proti návštěvě Čínského prezidenta, která zobrazuje potyčku příznivců čínského prezidenta a zastánců lidských práv. Jan Zátorský z Mafra pak zachytil Paříž po teroristickém útoku z 13. listopadu. Na snímku matka utěšuje svojí dceru před klubem Bataclan, na který den před tím zaútočili teroristé.

V kategorii PROBLÉMY DNEŠNÍ DOBY jsou mezi nominovanými Martin Divíšek z Deníku za snímek Lesbos, ostrov naděje, na němž dobrovolníci utěšují jednu z žen, která s ostatními uprchlíky přijela na břehy ostrova po překonání Egejského moře na nafukovacím člunu. Kromě toho soutěží také volný fotograf Peter Dobis s fotografií Petronela a Kevin V. Ton se snímkem Lidé z okraje, kde zachycuje život na okraji Prahy.

Kevin V. Ton - Lidé z okraje
Peter Dobis - Petronela
Martin Divíšek - Lesbos, ostrov naděje

V kategorii PŘÍRODA A VĚDA se zase utkávají Martin Frouz se snímkem Orná půda a volní fotografové Jaromír Hanzlík se svým Öresundem a Ondřej Prosický, který fotografii nazval Puštík bradatý, schovávaná. Nominovanými v kategorii LIFESTYLE jsou pak volný fotograf Martin Faltejsek se snímkem Vista, který zobrazuje „strašidelný les“ v Meklenbursku-Předním Pomořansku, a dále pak autoportrét Lenky Hajnové Kostky a Čekání na akci Přemysla Ponáhlého.

Jaromír Hanzlík - Öresundem
Ondřej Prosický - Pustík Bradatý, schovávaná

Mezinárodní porota v aktuálním ročníku Czech Press Photo hodnotila práce 349 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 5 861 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 25 autorů celkovým počtem 41 videí. Počet přihlášených autorů se meziročně zvýšil celkově o 58 a počet přihlášených prací dokonce o 2 150.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články