Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Czech Photo Centre s výstavou Jaroslava Kučery Sudety

JKučera_4.jpg
pr, Pondělí, 12. prosince 2016, Komerční sdělení
Nový pražský multižánrový prostor Czech Photo Centre, jemuž vévodí socha Davida Černého Trifot, se od prosince představuje s výstavou fotografa Jaroslava Kučery Sudety.

Kolekce snímků vznikala již od roku 1990 díky focení pro tehdy právě založený časopis Reflex. Jaroslav Kučera, který je známý svou inklinací k neobyčejným životům lidí pohybujících se spíš na společenském okraji a vybočujících tím či oním z běžného průměru, pro sebe v Sudetech objevil zemi zaslíbenou. „Já chtěl začít tam, kde skončila železná opona, která dělila svět na ´kapitalistický´ Západ a ´socialistický´ Východ. Tam, kde se po léta drancovalo nerostné bohatství země, kudy se převalilo několik vln zlatokopů a kde dnes žijí lidé takříkajíc bez kořenů, tedy bez dědičného vztahu ke kraji, k půdě, k místním tradicím,“ říká Kučera. Kromě samotné výstavy Sudety se v Czech Photo Centre nabízí také Kučerova nová stejnojmenná kniha.

Jaroslav Kučera je známý svou inklinací k neobyčejným životům lidí pohybujících se spíš na společenském okraji.

Jaroslav Kučera v roce 1966 maturoval na Střední průmyslové škole stavební v Mělníku. Následujícího roku zahájil studium na Fakultě stavební Českého vysokého učení technického v Praze. Na strahovských kolejích se stal tehdy spoluzakladatelem Fotoklubu Strahov. Zde také poprvé veřejně vystavoval. ČVUT absolvoval roku 1973. Ihned po státnicích započal svoji existenci fotografa na „volné noze“. Po roce 1989 stál u zrodu české fotografické skupiny Signum a v roce 1996 se stal členem mezinárodní agentury Bilderberg Hamburg. Nadále se profesionálně věnuje fotografii. V roce 2000 obdržel v soutěži Czech Press Photo za snímek z pražských protestů proti globalizaci hlavní cenu – titul Fotografie roku. Se snímky z téže události získal v Kodani první cenu v kategorii Aktualita soutěže Fuji Euro Press Photo Awards 2000. Od roku 2007 provozuje knižní nakladatelství JAKURA.

Jaroslav Kučera je známý svou inklinací k neobyčejným životům lidí pohybujících se spíš na společenském okraji.

Czech Photo Centre je v blízkosti stanice metra Nové Butovice. Výstava Sudety trvá od 7. prosince do 15. ledna příštího roku. Je otevřena ve všední den od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 50 a snížené 25 korun. Czech Photo Centre je multižánrový umělecký prostor který má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších galerií v hlavním městě. Ve venkovních veřejných prostorách, přímo před vnitřní galerií, je volnočasová zóna. Jsou zde rovněž osazeny oboustranné výstavní panely, které umožňují instalaci výstav koncipovaných ve vzájemném vztahu s indoorovou výstavou.

Jaroslav Kučera je známý svou inklinací k neobyčejným životům lidí pohybujících se spíš na společenském okraji.

Další informace naleznete na www.czechphotocentre.cz.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články