Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

Český internet pomáhá

internet-pomaha.jpg
www.internetpomaha.cz, Úterý, 22. března 2011
Tak se jmenuje dnes spuštěný projekt charitativní internetové sbírky, kterou organizují Konto BARIÉRY a Člověk v tísni. Mediální podporu současně poskytují největší hráči českého internetu i řada menších společností. Od 21. března budou moci uživatelé českého internetu přispět libovolnou částkou čtyřiadvacetiletému Kryštofovi na vozík nebo dvanáctiletému Lukáškovi na speciální rehabilitační přístroj Motomed, podpořit vzdělávání v Etiopii nebo zlepšit zdravotní péči pro znásilněné ženy v Kongu. Podrobnosti k projektu přináší speciální webová stránka www.internetpomaha.cz

„Projekt ‚Český internet pomáhá‘ je hned v několika ohledech jedinečný. Dává příležitost zapomenout na každodenní konkurenční boj a naopak vybízí ke spolupráci s cílem pomoci tam, kde je to skutečně potřeba. Příkladem velkým internetovým serverům, které projekt současně podporují, jdou hned sami organizátoři – Konto BARIÉRY a Člověk v tísni. Obdobné spojení dvou neziskových organizací, se zatím nikdy neuskutečnilo“, vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Neméně důležitým cílem projektu je ukázat sílu internetu jako média. „Věříme v úspěch akce, který by měl být i důkazem síly internetu a internetové reklamy. Jde o jasně měřitelná data, která budou organizátoři průběžně zveřejňovat“, uvádí Kateřina Hrubešová, výkonná ředitelka Sdružení pro internetovou reklamu, které projekt podpořilo.

„Internet je zejména v zahraničí pro charitativní účely velmi využívanou platformou a některé prospěšné projekty jsou financovány výhradně online. Vzhledem k masivnímu nárůstu využívání internetu a sociálních sítí v ČR v poslední době věřím, že tento projekt bude nejen mimořádně úspěšný, ale zároveň i první vlaštovkou a inspirací pro podobné akce do budoucna“, komentuje projekt Tomáš Jindříšek, ředitel agentury OgilvyInteractive, která projekt zajistila produkčně.

„Všichni partneři i organizátoři projekt podporují bez nároku na úhradu jakýchkoli nákladů. Je skvělé, že se podařilo pro tento projekt získat tak širokou podporu“, potvrzuje za organizátory Tomáš Vyhnálek ze společnosti Člověk v tísni.Podrobnosti o průběhu sbírky a čytři příběhy, na základě kterých se můžete rozhodnout komu přispět, najdete na www.internetpomaha.cz.
V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Eva Książczak, Nadace Charty 77/Konto BARIÉRY
Tel: 224 214 452, mobil: 603 894 354, e-mail: eva.ksiazczak@bariery.cz

Tomáš Vyhnálek, Člověk v tísni, o.p.s.
Tel: 226 200 437, mobil: 777 787 940, e-mail: tomas.vyhnalek@clovekvtisni.cz

Veronika Šoufková, Ogilvy Public Relations
Tel: 221 998 333, mobil: 724 442 965, e-mail: veronika.soufkova@ogilvy.com

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články