Vylepšili jsme stránku Lidé a Země.
Podívejte se na nový design.

10 000 MRTVÝCH V TIBETU - POMUŽETE, NEBO ZAPOMENETE?

pomoctibetu1.jpg
Člověk v tísni, Čtvrtek, 13. května 2010
Strašné neštěstí, zemětřesení o síle 7,1 stupně Richterovy škály, které před dvěma týdny zasáhlo Tibet, si vyžádalo až 2 000 lidskýc životů a 12 tisíc zraněných. Ze sutin bylo k dnešními dni zachráněno 6 780 lidí, ale další lidé jsou stále ještě pod zhroucenými budovami. Mnoho lidí je nuceno spát venku při mrazivých teplotách (až -10°C).

I měsíc po katastrofě odlehlý region stále potřebuje nejnutnější humanitární pomoc. „Ukazuje se, že rozsah neštěstí je výrazně větší, než se z původních zpráv zdálo a na místě zůstávají velké humanitární potřeby. Nyní jsme našli způsob, jak pomoc doručit přímo obětem, proto uvítáme jakoukoliv finanční podporu,“ řekl vedoucí Humanitární a rozvojové sekce Člověka v tísni Marek Štys. Pouhých 350 korun zajistí jídlo pro jednoho člověka na jeden měsíc.

Peníze ze sbírky využije na místě působící partner Člověka v tísni v první fázi na distribuci základních potravin, přikrývek a hygienických potřeb, které ti, co přežili, zoufale potřebují. Později pak na rekonstrukci vodních zdrojů, nemocnic a škol.

MŮŽETE PŘISPĚT A POMOCI 1500 DĚTEM:

• PŘISPĚJETE NA JÍDLO, STANY, DEKY A KAMNA

• POMOC BUDE DORUČENA PŘÍMO OBĚTEM

Přispívat lze přímo na konto sbírky SOS zemětřesení Tibet 38263826/0300 nebo pošlete textovou zprávu ve znění: DMS SOSTIBET na telefonní číslo 87777. 

Cena DMS je 30,– Kč, na pomoc obětem zemětřesení bude připsáno 27 Kč. Více informací na www.darcovskasms.cz.

Sdílej článek dalším cestovatelům

Komentáře

Přečtěte si další podobné články